RK73H1JTTD4641F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD4641F
Description
RES 4.64K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
4.64 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%